Rólam

Maksó Andrea vagyok. Viselkedéselemző, önismereti tanácsadó, közgazdász. És, ha egy csoportban ülnék most hozzátettem volna, hogy egy alkoholista gyermeke. A gond ezzel az, hogy ezt a meghatározást magamra nem csak a csoportban, hanem az életemben is alkalmaztam.

Több, mint 30 évbe telt megértenem, hogy nem kell, hogy így definiáljam magam. Ezzel azt a címkét ragasztottam magamra, amit gyermekkoromban a környezetem rám. A tény tény marad, de nem kell, hogy ez határozzon meg.

Remélem, hogy találkozásaink alkalmával segítségedre lehetek, hogy Te is megtaláld ki lennél, KI LEHETNÉL a saját címkéid nélkül.

Első végzettségem szerint közgazdász vagyok, nemzetközi logisztikus. Valójában 16 éves korom óta csak a pszichológia érdekelt. Szabadidőmben csak ezzel foglalkoztam, így később a pályamódosítás mellett döntöttem.

Viselkedéselemző diplomámat a Debreceni Egyetem pszichológia szakán szereztem. Ezt követően önismereti tanácsadó képzés keretein belül képeztem magam tovább.

Személyes útkeresésem során ACA (Alkoholisták Felnőtt Gyermekei) csoportokat látogattam. Tapasztalat- és tudásszerzés céljából megfordultam CODA (Társfüggők Csoportja), AA (Anonim alkoholisták csoportja) és egyéb függőségekkel foglalkozó csoportokban is.
Érdeklődésem középpontjában a párkapcsolati problémák, az önértékelés kérdései és a különböző függőségek (alkoholizmus, társfüggőség, stb.), illetve azok családra gyakorolt hatásai álltak.

Mindeközben sosem voltam elégedett önmagammal, mindig volt, amit tudtam magamban kritizálni, míg rá nem jöttem, hogy ez hatással van az egész életemre, arra ahogyan a világot látom, ahogyan egyes szituációkra reagálok.

Később 3 évet töltöttem betegeskedéssel, ezalatt kénytelen voltam megtapasztalni saját testem és lelkem határait. Ekkor kezdett foglalkoztatni igazán az egészséges életmód, a krónikus fájdalmak lelki háttere.

Rájöttem, hogy a testi – lelki – érzelmi egyensúly megteremtése a legfontosabb, és hogy a kulcskérdések minden helyzetben a „Mit és miért? Hogyan? És hogyan nem?”. Miért reagálok valamire úgy, ahogy és ebből milyen cselekvési mintázat következik, ami negatív hatással van rám, mégis ismétlem? Hogyan kivitelezem ezt a számomra kedvezőtlen viselkedésmintát, és hogyan kéne ezen változtatnom?

Mindegy, hogy mivel nem vagy elégedett, a lényeg, hogy belső elégedetlenséged a külvilágba sugárzod és olyan élethelyzeteket teremtesz magadnak az élet bármely színterén (munka, párkapcsolat, stb.), melyben nem szívesen veszel részt. Nem kell, hogy így legyen. Tudunk rajta változtatni.

Hitvallásom, hogy elégedettséged közös sikerünk záloga. 

Miben tudok segíteni Neked?

Reális célokat kitűzni, hogy az elérhetetlen tökéletesség helyett valós végcélokra fókuszálj.

A legjobbat kihozni magadból, vagy egy adott szituációból, szem előtt tartva, hogy mi lehetséges adott élethelyzetben.

Segítek, hogy elfogadd, hogy a változás időbe telik, és ezen folyamat során rengeteg olyan állomás lesz, amivel nem leszel teljesen elégedett, amíg a végcélt el nem éred.

Megmutatom mennyi járulékos nyeresége lesz a változásodnak, és támogatlak a járulékos veszteségek feldolgozásában is.

Kísérlek az önmegismerés és önelfogadás nem mindig könnyű útján.

Célom, hogy megtapasztald, nincs külső mérce, csak a Te mércéd, de annak mindenhol és mindenkor meg kell felelj.